Par festivālu

Festivāla galvenās skatuves, diskusiju platformas un tikšanās vietas

0
festivāla apmeklētāji
0
lektors
0
skatuves
0
izglītojošas sesijas


Festivāls

2021. gada 27.– 29. augustā Rīgā norisināsies trešais jaunrades festivāls iNOVUSS, kas pulcēs plašu interesentu loku, radot neatkārtojamu iespēju vienkopus dzirdēt iedvesmojošas idejas un pieredzes stāstus, iesaistīties diskusijās un piedalīties uzņēmējdarbības darbnīcās. Arī šogad, festivāls, kas norisināsies Lucavsalā, pulcēs tehnoloģiskās jaunrades un inovatīvas uzņēmējdarbības ekosistēmas dalībniekus un interesentus, piedāvājot aizraujošu programmu trīs dienu garumā.

Magnetic Latvia skatuve

Galvenā skatuve skanēs “ar spēku”. Jaudīgi prāti – ārvalstu lektori – stāstīs par visu, kas maina un mainīs ierasto realitāti: neapturamo tehnoloģisko attīstību un mākslīgo intelektu. Taču tie neaizmirsīs par cilvēcisko – smadzeņu potenciālu, ko varam attīstīt, aprites ekonomiku, kā arī ceļošanu, kas pārvērš pasaules redzējumu. Arī vietējie eksperti neslēps savas zināšanas, piedaloties spraigās diskusijās. Savukārt vakarā no skatuves DJ un mūziķu izpildījumā skanēs populāri ritmi.

Smart Cafe

Vieta, kur sastapties domātājiem, ideju ģenerētājiem un darītājiem. Aicinām neformālā gaisotnē runāt par nākotni, kādu to veido jaunas zināšanas un tehnoloģijas, iedvesmoties no uzņēmēju pieredzes par idejas ceļu līdz gatavam produktam un meklēt sekmīgākos sadarbības modeļus inovatīvu produktu izstrādē.

Biznesa inkubatori

Biznesa inkubatoru telts apkopos vērtīgas zināšanas, noderīgas meistarklases un iedvesmojošus stāstus visiem HOMO INOVUSS – saprātīgajiem jaunradītājiem, kurus urda biznesa ideja vai kuri jau spēruši pirmo soli sava biznesa izveidē. Trenēsim jaunrades spēku, veicināsim intelektuālās un radošās spējas, piešķilsim iekšējo dzinuli pēc mūžīgas sevis pilnveides. Personīgais zīmols, inovācijas, dizains un pārdošana produktu pārsātinātajā pasaulē, un nākotnei gatavs jaunais uzņēmējs. Ne tikai par zināšanām un prasmēm – arī par jaunajiem uzņēmumiem, kuri attīsta savus produktus 15 LIAA biznesa inkubatoros visā Latvijā.

Futūristi

LIAA Tūrisma departamenta teltī risināsies spraigas debates, prezentāciju cikli, meistarklases, pat turnīri u.c. aktivitātes par tēmu – kāda ir ceļošana un ceļotājs 21.gadsimtā, diskutējot par mūsdienu tūrisma paradigmu maiņām, jauniem izaicinājumiem, radošiem risinājumiem un jauniem tūrisma piedāvājumiem no produktu, pakalpojumu, galamērķu mārketinga un pašu ceļotāju perspektīvas.

Biznesa terase

Tev ir biznesa ideja vai jau esi uzņēmējs? LIAA Biznesa terase būs īstā vieta, kur iepazīties ar LIAA sniegto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, inovāciju un tehnoloģiju veicināšanai, kā arī aprunāties ar LIAA konsultantiem, lai atrastu tieši Tavai idejai piemērotāko atbalstu. Uz LIAA Biznesa terasi nāc arī tad, ja gribi satikt domubiedrus, iespējams, pat atrast kādu sadarbības partneri. Visa festivāla laikā šeit Tev būs iespēja satikt lektorus no dažādām iNovuss skatuvēm. Varbūt tieši sarunas Biznesa terasē būs pagrieziena punkts Tavas idejas attīstībā un drosmē sākt, ja par sākšanu vēl domā.

Naudas kvartāls

Vieta, kur pulsē bizness un finanses – ekonomikas sirds un asinsrite. Te satiekas pieredzējuši darījumu cilvēki, riska kapitālisti, biznesa eņģeļi, aizrautīgi iesācēji un vienkārši ziņkārīgie. Te idejas, projektus un neatlaidīgu darbu mij pret naudu. Te var saņemt padomus, ko darīt un ko nedarīt, lai pelnītu un dotu iespēju pelnīt citiem, satikt savu investoru, mācīties pašam investēt un dzirdēt aizraujošus biznesa pieredzes stāstus.

23XX

Inovācija, informācija, komunikācija, jaunrade, smadzenes, izaugsme, visbeidzot nākotne – tām visām ir sievietes vārds. Visģeniālākais zinātnieks vai programmētājs ir nācis pasaulē, pateicoties sievietes spējai radīt. Vai to jebkad spēs modernās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts? 23. hromosomu pāris ir tas, kas atšķir sievieti no vīrieša. Vai ir kādas atšķirības starp sievietēm un vīriešiem arī tehnoloģiju, programmēšanas, datorzinātņu, augsto tehnoloģiju jomās? 23XX ir arī par to, cik ļoti pat nelielas nianses ietekmē it visu, ko darāt. Mēs runāsim par to, kā apvienot labāko, kas ir katrā no mums – gan sievietēs, gan vīriešos, un kā sasniegt labākos rezultātus, strādājot kopā.


2019. gada festivāla draugu teltis

Ideju banka

Ideju Banka ir informācijas platforma, kurā apvienojušās tās Latvijas augstskolas, kas realizē programmu “Inovāciju granti studentiem” (SIG) – Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Universitāte, Banku Augstskola, Latvijas Jūras akadēmija, Liepājas Universitāte, Ventspils Augstskola. Interesenti varēs uzzināt gan par SIG programmu, īstenotajām aktivitātēm, t.sk., studiju kursiem, apmācībām, uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem, kā arī citiem inovāciju veicināšanas instrumentiem, kas pieejami visiem interesentiem, piemēram, European Institute of Innovation & Technology (EIT) programmām Latvijā. Platformā visa festivāla laikā varēs satikt augstskolu pārstāvjus, saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, uzzināt par sadarbības iespējām, kā arī iegūt sīkāku informāciju par uzņēmējdarbības prasmju attīstības aktivitātēm – pirmsinkubatoriem, inkubatoru, DEMOLA Latvia programmu, studiju kursiem un pētniecības projektiem. Svētdien norisināsies praktiskās darbnīcas un aktivitātes bērniem un jauniešiem.

Digitālo pakalpojumu telts

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mācību un komunikāciju aktivitāšu programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” pārstāvji kopā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” speciālistiem svētku apmeklētājus gaidīs īpašā aktivitāšu teltī, kurā visas dienas garumā būs iespējams pieteikties eParaksts mobile iegūšanai telefonā. Tam nepieciešams personu apliecinošs dokuments un interneta bankas piekļuves dati. Ja Jūs jau lietojiet eID vai eParaksta karti, nepieciešams zināt kartes PIN informāciju. Programmas speciālisti sniegs konsultācijas par eID kartes izmantošanas iespējām, eParaksta izveidošanu un lietošanu, e-adresi un e-pakalpojumiem, kuri var palīdzēt dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski.
Azartiskajiem būs iespēja piedalīties viktorīnā, pārbaudot savas zināšanas par dažādiem e-pakalpojumiem.  Papildus tam būs iespēja izveidot arī savu e-adresi, lai turpmāk visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veiktu elektroniski.

Swedbank

Neatkarīgi no tā, vai līdz īstajai biznesa idejai tevi aizvedīs iztēle vai intuīcija, turpmākajā ceļā neiztikt bez pārdomāta plāna un sadarbības partneriem.
Izspēlējot spēli pie Swedbank, pārliecināsies, ka atliek vien uzticēties redzei, un acs zīlītes izsekotājs atklās gan ikvienam piemītošo uzņēmēja gēnu, gan perfekto sadarbības partneri veiksmīgam biznesam. Atpazīt vienam otru palīdzēs košās brilles.

Izglītības un zinātnes ministrija

Izglītības un zinātnes ministrija jau otro gadu veido izstādi, lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Izstāde vēsta par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Noskenē QR kodu un noskaties video stāstu, kas ļaus tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.
Izstādes galvenie varoņi ir zinātnieki – fiziķe Marija Dunce, inženierzinātnieks Sandis Spolītis, kultūras socioloģe Anda Laķe, ķīmijas pētnieks Ingars Reinholds, vides inženierzinātniece Jūlija Gušča, fizikālķimiķis Kristaps Jaudzems, farmaceitiskā farmakoloģe Maija Dambrova, darba vides pētnieks Ivars Vanadziņš, komunikācijas pētniece Agnese Dāvidsone, tālizpētes pētnieks Dainis Jakovels, entomoloģe Anita Rukmane un mikrobiologs Jānis Liepiņš.

Bizness tiekas ar mākslu!

Kādas ir aktuālas problēmas zinātnes, tehnoloģiju, inovāciju un biznesa krustpunktos? Katram būs iespēja izteikt savu viedokli un apkoposim, lai izpētītu un meklētu risinājumus!
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” teltī būs iespēja ne tikai meklēt risināmas problēmas, bet arī iedvesmoties no studentu projektiem, filmām un Radošā biznesa inkubatora komandu idejām, tāpat būs laiks uzzināt par veiksmes stāstiem, par iespējām sākt uzņēmējdarbību no 0 budžeta, un ieklausīties ekspertu viedokļos. RISEBA ir vieta, kur bizness tiekas ar mākslu!

Woodpacker

Iemācies uzbūvēt kompaktu ekoloģiski tīru un robotizētu elektroauto. Vai iespējams no koka un plaša pielietojuma elektroniskiem komponentiem uzbūvēt pašam savu robotizētu elektroauto? Atnāc un iepazīsties ar Woodpecker projektu. Atver prātu nākotnes transportlīdzekļu inovatīviem pielietojumiem un virsbūves moduļu dizainam.Jaunrades festivāla iNOVUSS 2019 dalībnieku personas datu apstrādes noteikumi